585 241 136, 728 289 519
Přihlášení

O plemeni

TROCHA HISTORIE

jsem pohodový pes a umím sportovat i relaxovat

jsem pohodový pes a umím sportovat i relaxovat

Na přelomu 19.a20.století začala historie velkého knírače nabývat oficiálních rysů: v r.1907 byl v Mnichově založen Bavorský klub pro knírače, původně také nazývané jako „pivní“, nebo „mnichovský knírač“. Označení velký knírač se v klubových análech začíná objevovat až o několik let později a oficiálně uznán jako služební plemeno je od r.1925.
Ke svému původnímu označení(pivní, popř.mnichovský knírač) přišli tito psi díky tomu, že byli používáni původně k hlídání velkých pivovarských vozů (v okolí Mnichova), kde neohroženě, odvážně a s velkou bravurou hlídali pivo před žíznivými hrdly bavorských občanů. Na vzniku velkých kníračů se údajně podílely i dogy, velcí pudlové a stř.knírači.

Jednou služební, jindy rodinný pes……

KARIÉRA SLUŽEBNÍHO PSA

Velcí knírači se vyznačují mimo jiné sebevědomím, pevnou povahou, odvahou a výborně vyvinutým obranářským pudem. Současně jsou ovšem dobromyslní a v těle vzbuzujícím respekt se skrývá laskavé srdce překypující láskou k dětem.

Díky všem těmto vlastnostem je tento kníračí velikán vynikajícím rodinným psem, ale současně má skvělé předpoklady pro jakýkoli druh sportovní kynologie a jako služební pes. Ne nadarmo si policie na celém světě vysoce cení velkých kníračů jako služebních psů i jako LÁSKY HODNÝ RODINNÝ PES.

Velký knírač je díky svým skvělým vlastnostem vhodný jako společenský pes, služební pes i pes pro sportovní kynologii. Kromě toho je vynikající společník pro celou rodinu.
Díky své inteligenci, vytrvalosti a rychlosti je skvělým partnerem pro velké i malé. Jeho podnikavost je prostě neomezená a kdykoliv se něco začne dít, velký knírač se přidá s velkým nadšením. záchranářů.

Věrnost velkých kníračů k rodině je legendární. Nenechá svého majitele nikdy na holičkách a vždy je bez váhání připraven se pro něj obětovat.
Drátovitá, tvrdá a hustá srst tohoto mohutného psa je dokonale odolná proti vlivům počasí a odpuzuje nečistotu. Díky tomu se knírač cítí skvěle za každého počasí a dokáže se dobře vyrovnat s třeskutou zimou i horkem. Textura jeho drsné srsti však vyžaduje zvláštní přístup, který spočívá v tom, že jeho srst je třeba 1x za 4-6měsíců trimovat. Tuto práci provedou buď v odborném salonu, nebo si necháme ukázat od chovatele, jak správně trimovat(potíží toto zvládne každý). Při pravidelné a bezchybné péči srst nelíná. Tento problém postihuje ostatní plemena 2xročně a milovníky psů dovede přivést k zoufalství, protože vypadanou odumřelou srst nikdo nestihne odstraňovat stejně rychle, jak rychle se objevuje. Celkově jsou velcí knírači skvělí rodinní psi a péče o ně je poměrně snadná. ZDROJ: časopis Svět psů 11/04

Standard plemene

Číslo standardu FCI 181
Země původu Německo
Klasifikace 2 (pinčové a knírači)
Celkový vzhled harmonicky stavěný,velký a silný pes
Velikost 60 - 70cm (kohoutková výška)
Hmotnost 35 - 45kg
Povaha dobromyslná, vyrovnaná, chytrá, neúplatná, věrná, vytrvalá
Osrstění drátovité, tvrdé, husté
Barvy čistě černá, nebo pepř a sůl
Průměrný věk 12 až 14 let