Vítejte u nás ... jdeme na to!    

 

 

 

O plemeni

Standard plemene - krátce:

Číslo standardu FCI:
181
Země původu:  Německo
Klasifikace: 2
(pinčové a knírači)
Celkový vzhled: harmonicky stavěný,velký a silný pes 
Velikost: 60-70cm(kohoutková výška) 
Hmotnost: 35-45kg
Povaha: dobromyslná, vyrovnaná, chytrá,
neúplatná, věrná, vytrvalá
Osrstění: drátovité, tvrdé, husté
Barvy: čistě černá, nebo pepř a sůl
Průměrný věk: 12 až 14 let

TROCHA HISTORIE

     Na přelomu 19.a20.století začala historie velkého knírače nabývat oficiálních rysů: v r.1907 byl v Mnichově založen Bavorský klub pro knírače, původně také nazývané jako „pivní“, nebo „mnichovský knírač“. Označení velký knírač se v klubových análech začíná objevovat až o několik let později a oficiálně uznán jako služební plemeno je od r.1925.
Ke svému původnímu označení(pivní, popř.mnichovský knírač) přišli tito psi díky tomu, že byli používáni původně k hlídání velkých pivovarských vozů (v okolí Mnichova), kde neohroženě, odvážně a s velkou bravurou hlídali pivo před žíznivými hrdly bavorských občanů. Na vzniku velkých kníračů se údajně podílely i dogy, velcí pudlové a stř.knírači.

Jednou služební, jindy rodinný pes……

KARIÉRA SLUŽEBNÍHO PSA
     Velcí knírači se vyznačují mimo jiné sebevědomím, pevnou povahou, odvahou a výborně vyvinutým obranářským pudem. Současně jsou ovšem dobromyslní a v těle vzbuzujícím respekt se skrývá laskavé srdce překypující láskou k dětem.
     Díky všem těmto vlastnostem je tento kníračí velikán vynikajícím rodinným psem, ale současně má skvělé předpoklady pro jakýkoli druh sportovní kynologie a jako služební pes. Ne nadarmo si policie na celém světě vysoce cení velkých kníračů jako služebních psů  i jako  LÁSKY HODNÝ RODINNÝ PES.
     Velký knírač je díky svým skvělým vlastnostem  vhodný jako společenský pes, služební pes i pes pro sportovní kynologii. Kromě toho je vynikající společník pro celou rodinu.
Díky své inteligenci, vytrvalosti a rychlosti je skvělým partnerem pro velké i malé. Jeho podnikavost je prostě neomezená a kdykoliv se něco začne dít, velký knírač se přidá s velkým nadšením. záchranářů.
     Věrnost velkých kníračů k rodině je legendární. Nenechá svého majitele nikdy na holičkách a vždy je bez váhání připraven se pro něj obětovat.
     Drátovitá, tvrdá a hustá srst tohoto mohutného psa je dokonale odolná proti vlivům počasí a odpuzuje nečistotu. Díky tomu se knírač cítí skvěle za každého počasí a dokáže se dobře vyrovnat s třeskutou zimou i horkem. Textura jeho drsné srsti však vyžaduje zvláštní přístup, který spočívá v tom, že jeho srst je třeba 1x za 4-6měsíců trimovat. Tuto práci provedou buď v odborném salonu, nebo si necháme ukázat od chovatele, jak správně trimovat(potíží toto zvládne každý). Při pravidelné a bezchybné péči srst nelíná. Tento problém postihuje ostatní plemena 2xročně a milovníky psů dovede přivést k zoufalství, protože vypadanou odumřelou srst  nikdo nestihne odstraňovat stejně rychle, jak rychle se objevuje.  Celkově jsou velcí knírači skvělí rodinní psi a péče o ně je poměrně snadná. ZDROJ: časopis Svět psů 11/04

  ... jsem pohodový pes a umím sportovat i relaxovat !!!

 

25.8.2014 Klubový závod dle ZVV1

Poslední prázdninový víkend jsme si s Áňou střihli závod a Áňa se ukázala jako
skvělý pes a parťák co nezklame. Takže z toho bylo 1.místo.

28.9.2013 - Anael Hart - 1.MÍSTO - pobočkový závod ZVV1

Anael Hart - 1.MÍSTO - pobočkový závod ZVV1

14.9.2013 - Áňa složila zkoušku Upr1 - 95bodů.

3.místo na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ve výkonu kníračů 2013 + nejlepší stopa IPO1 - Anael Hart od Devíti vrb

Anael HART 3.místo na mistrovskví republiky IPO1-junior + nejlepší stopa IPO1 junior

Celostátní výstava kníračů Horka nad Moravou, 22.6.2013

ANAEL HART má V2 a res.CAC

Oblastní klubová výstava kníračů ve Frýdlantu nad Ostravicí, 15.6.2013

po prvním úspěchu v Horce jsme se s Áňou vydali na další výstavu a opět to byl velký úspěch: výborná 1 , ČKŠ a navíc i Oblastní vítěz !!!

P1030579.JPG

Oblastní výstava kníračů 25.5.2013 - ANAEL HART byla velmi úspěšná

Na své první výstavě byla ÁŇA opravdu úspěšná. Dostala nejlepší možnou známku, tedy výborná 1 + ČKŠ

...oceněná Anael Hart

Anael má zkoušku IPO 1

1.5.2013 Anael Hart úspěšně složila zkoušku IPO1 !!!

Anael Hart - stopařská Fpr1 - úspěšně složena

30.3. si Anael úspěšně vystopovala zkoušku Fpr1.

Zkouška ZVV1 - Anael HART uspěla

30.9.2012 Anael složila téměř v den svých 2narozenin první "dospěláckou" zkoušku ZVV1. Přidala si tak další úspěch do své sbírky složených zkoušek: ZZO, ZOP, BH, IPO V0 a pátá v pořadí je ona ZVV1.

Astacus Hart Menhir z vrhu A

Zde je odkaz na video, kde se můžete "pokochat" Astacusem a jeho paničkou. Astacus je štěně z vrhu A.

Astacus v akci... ZDE

hartolomouc_bottom.png